Prečo poviem "Nie" siedmeho februára

Autor: Dávid Pásztor | 27.11.2014 o 22:34 | (upravené 28.11.2014 o 15:10) Karma článku: 9,92 | Prečítané:  2155x

Ako iste viete, referendum o rodine bude. Ak by neboli otázky mätúce a možno aj proti ľudským právam, možno by som nepovedal, že bohužiaľ.

Otázka číslo jedna. Čo je manželstvo? Manželstvo je právne spolužitie dvoch ľudí. A tu je dôležité to právne. Manželia môžu spolu disponovať s majetkom, môžu dediť, môžu žiadať o hypotéku. Môžu byť informovaní o zdravotnom stave ‘polovičky’. Teda z toho vyplýva otázka, prečo by nemohli mať rovnaké práva aj ‘tí druhí’? Nie je to zásah do ľudských práv?

Otázka číslo dva. Ako funguje adopcia detí na západe. Prioritne sa skúma spolužitie budúcich rodičov. Čo teda diskvalifikuje partnerov rovnakého pohlavia? Jaj, aha, že dieťa potrebuje lásku otca a mamy. Myslím, ak by bolo všetko v poriadku vo vzťahu biologických rodičov, žiadna adopcia by neexistovala.

Otázka číslo tri. S tou sa dostávame ku sekcii mätúcich otázok. Ak odpoviem na túto otázku áno, školy nebudú môcť vyžadovať účasť na sexuálnej výchove, či na “výchove o eutanázii”? Teda ešte pred tým musia rodičia povedať, že oni alebo ich dieťa nesúhlasí so sexuálnou výchovou, či eutanáziou. Ak teda odpoviem na túto otázku nie, tak školy budú môcť vyžadovať účasť na takom vyučovaní a je fukašum, čo si rodičia myslia. Principiálne, čo je také zlé na sexuálnej výchove? Eutanázia je diskutabilná a je ťažké na ňu si vytvoriť tak názor, ktorý si po následnej argumentácii aj bez problémov obhájite. No dá sa to. A vôbec, eutanázia sa na školách ani nevyučuje.

Suma sumárum, šesť miliónov eur znova pôjde preč. Samozrejme, popredný odporca systému sa opýta, že kto to zaplatí. Kto zaplatí zbytočné referendum o ľudských právach, ktorá vrhá na naše prozápadné smerovanie veľmi zlý tieň. No ja sa opýtam, kto nám dáva právo rozhodovať o ľudských právach? Kto nám dáva právo obmedziť práva iných?

Nikto.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát zmení valorizáciu dôchodkov. Ešteže tak, odkazujú seniori

Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien, politici však cúvajú. Ceny rástli primálo.

ŠPORT

Cibulková postúpila, tlak si nepripúšťa: Som so sebou spokojná

Cibulková si zahrá v 2. kole Australian Open.

EKONOMIKA

Štátne mapy zhltli ďalšie státisíce, nevedno za čo

Ministerstvo dopravy si dalo za státisíce eur vypracovať analýzu, no zatiaľ ju nezverejnilo.


Už ste čítali?